Překladatelství

Informace, rady a tipy pro vaše překlady a korektury - Poradenský potrál, který do hloubky rozebírá problematiku překladatelství, překladů a překladatelských služeb.

Překladatelské pravdy a mýty - Překlad není obyčejnou službou. Na stránkách www.meriva-preklady.cz rozebíráme kritéria, za jakých lze s velkou jistotou obdržet kvalitní překlad. Rozeznejte kvalitní překlad od nekvalitního!
Jazyková příručka - Jedná se o příručku vytvořenou Jazykovou poradnou Ústavu pro jazyk český AV ČR, v. v. i.

Jednota tlumočníků a překladatelů - JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení.
Institute of Translation and Interpreting - Podobná instituce ve Velké Británii jako v České republice JTP.
Ústav translatologie FF UK - Pravděpodobně nejlepší vzdělávací ústav pro budoucí překladatele a tlumočníky v rámci České republiky a Slovenské republiky.
Ústav anglického jazyka FF UK - Ústav zajišťuje výuku anglistiky v jedno- i dvouoborovém programu bakalářském (s ÚALK) a magisterském, dále doktorské studium (PhD) a rigorózní řízení (PhDr.). Ústav je zaměřen jednak na současný anglický jazyk a jeho celkový popis na všech rovinách (gramatické, lexikální, fonologické, textové a diskurzní), uplatňující pražský kontrastivní přístup porovnávající angličtinu a češtinu, jednak na historický vývoj angličtiny od nejstaršího období až po ranou moderní angličtinu.
Obec překladatelů - sdružuje překladatele krásné literatury i teoretiky, kritiky a historiky zabývající se překladem. Posláním Obce překladatelů je hájit práva, prosazovat profesní zájmy členů a dbát o úroveň a prestiž překladu v české literatuře.
Komora soudních tlumočníků - Komora soudních tlumočníků České republiky, (KST ČR) je dobrovolná profesní organizace sdružující soudní tlumočníky jmenované podle zákona č. 36/1967 Sb., o znalcích a tlumočnících, ve znění pozdějších předpisů. Úkolem KST ČR je prosazovat a obhajovat profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých členů.
Jazyková poradna - Po celou dobu své existence byla jazyková poradna Ústavu pro jazyk český jediným bohemistickým pracovištěm v České republice poskytujícím soustavné jazykové poradenství a jazykové expertizy nejrůznějším uživatelům českého jazyka.

Překladatelské agentury

Pokud bych měla doporučit, jaká překladatelská agentura z oblasti, kterou dělám, je nejlepší, mám vynikající zkušenosti se společností MERIVA TRANSLATIONS s.r.o. - Překladatelská agentura MERIVA je specializovaným partnerem pro překlady do angličtiny a překlady z angličtiny. Výchozími jazyky jsou čeština i slovenština. Mezi odborné překlady angličtiny patří oblast právních překladů,  ekonomických překladů, marketingových překladů. Část překladatelského týmu se věnuje také technickým překladům. Máme k dispozici jedny z nejlepších překladatelů v rámci ČR a SR. Váš překlad může také zkorektorovat rodilý mluvčí s vysokoškolským vzděláním.

Jazykové služby

Jazyková škola Elvis - Intenzivní a konverzační kurzy angličtiny za výhodné ceny.

Výuka němčiny v Brně s rodilou mluvčí pro soukromé osoby i firmy, tlumočení.

Výuka anglického jazyka - Alena Jurková
Kurzy angličtiny Praha - přehled kurzů angličtiny v Praze.

Němčina na internetu/Deutsch im Internet - běžné a specializované kurzy němčiny/Deutschkurse
Čeština pro život/CZECH FOR LIFE / TSCHECHISCH FÜRS LEBEN - profesionálni kurzy češtiny pro cizince v Č.Budějovicích / TSCHECHISCH FÜR AUSLÄNDER in Budweis /Tschechien/ CZECH FOR FOREIGNERS in Budweis/South Bohemia

Knihy

Scientia - knihy pro radost i poučení - učebnice pro ZŠ a SŠ, odborné publikace, populárně naučná literatura, nástěnné plakáty

Bojové umění

Chcete cvičit bojové umění v Táboře? Škola bojových umění Malý drak (Tábor) Vám nabízí tréningy, v nichž zlepšíte svoji sebeobranu, kondici a zdraví. Kung-fu v naší škole v Táboře můžete začít cvičit kdykoliv a v jakémkoliv věku.

Další odkazy

Profesionální vymáhání pohledávek pro obchodní společnosti, fyzické osoby i občany.

Pro schválení naší nebankovní půjčky Vám stačí pravidelný měsíční příjem, věk nad 18 let a ručení nemovitostí v osobní vlastnictví.

Účetnictví, daně, zakládání společností accace.eu - Váš partner pro střední a východní Evropu

Glamour
Management
Poradenství

 

Advokátní kancelář, patentová kancelář - Komplexní prosazování práv duševního a průmyslového vlastnictví, obchodní a občanské právo, korporátní právo, patenty a užitné vzory. 

Dálkové studium, nástavbové studium - hotelová škola Praha - Nabízíme denní i dálkové studium v oborech Hotelnictví, Cestovní ruch, Podnikání, Gastronomie a Kuchař-číšník. Individuální přístup, moderně zařízené učebny. 

MBA, LLM - Distanční praktické manažerské programy Executive BBA, MBA, MSc a LLM nebo MBA Online Interactive ve více než 20 specializacích v českém jazyce.

 Žaluzie
Výroba, prodej a servis zastiňovací techniky se zaměřením na markýzy, rolety, všechny typy žaluzií a sítí proti hmyzu.

Kuchyně
Dodáváme skříně na míru, vestavěné skříně, šatny, kuchyňské linky na míru a zakázkový nábytek. Nabízíme bezplatné zaměření a konzultaci u Vás doma. Krátké dodací lhůty a rychlé jednání.

Flash disky
Nabídka CD a DVD médií a obalů, volantů k PC a gamepadů. Prodej MP3 přehrávačů, flash disků a ostatního hardwaru.

Zážitky
Zážitky jsou kořením života a život je třeba žít. Nabízíme zážitky ve vzduchu, na zemi, ve vodě, luxusní auta a další. Pro jednotlivce i kolektivy.

Zahradní nábytek
Internetový obchod s teakovým nábytkem všeho druhu. Nabízí interierový nábytek, ale také teakový nábytek na venkovní použití.

Laboratorní technika
Prodej laboratorní techniky a materiálu pro lékařské laboratoře se zaměřením na oblasti klinické diagnostiky, molekulární biologie a biochemie.

Diamantové kotouče
Výroba, prodej a servis pro veškeré diamantové nástroje, orovnávače a brusné kotouče.

Zkumavky
Kvalitní laboratorní plasty pro laboratoře. Nabídka produktů pro PCR, pipetovacích špiček, zkumavek a dalšího laboratorního materiálu od společnosti Bioplastics.

Internetový obchod
Tvorba internetového obchodu, SEO, marketingová propagace.

Pizzerie
Pizzerie poblíž nákupního centra Hostivař. Součástí restaurace je příjemná zahrádka a dětský koutek.

Vedení účetnictví
Poskytování učetních služeb včetně zastupování na úřadech, zpracování mezd a zakladání společností.

Kesla
Prodej lesní techniky Kesla, Harvestorů Profiforest, secích strojů Tume Agri a kotoučových pil Kara.

Svítidla
Velký výběr designových svítidel pro komerční objekty i domácnosti.

Volnoběžky

Bagety
Prodej čerstvých baget, ovocných a zeleninových salátů, bio výrobků a kávy. Provozovna v Praze poblíž metra Křižíkova.

Terasy
Etoile - Stavba venkovních dřevěných teras a podlah z prvotřídního exotického dřeva. Terasy na zakázku a jejich údržba.

Koberce
Luxusní koberce s moderním designem od firmy Hronek Design s.r.o.

Zálohování
GAUZY Specialista na řešení Virtualizace, VMware vSphere, SharePoint a Exchange Hosting, Project Server a Outsourcing ICT

Kontajnery
Spoločnosť Touax ponúka obytné kontajnery, bunky a ďalšie modulové stavby.

Kontejnery
Společnost Touax dodává obytné kontejnery, buňky a další modulové stavby.

Střechy
Firma Střechy Novák se zaměřuje na vše co souvisí se střechou a střešním příslušenstvím - střechy na klíč, strešní krytiny (Bramac, KM Beta, Tondach), střešní okna (Velux), atd.

Stavební software
Prodáváme programy pro stavebnictví. Mezi hlavní produkty patří soubor programů GEO5 pro zakládání staveb a geotechniku a FIN EC na statické výpočty stavebních konstrukcí.

Koupelny fotogalerie, koupelny inspirace
V interiérovém centru MoDo v Průhonicích naleznete nabídku devíti prodejců nábytku a bytového příslušenství, kteří nabízí materiály pro vybavení koupelen, atraktivní kuchyně, sedací soupravy, jídelny, ložnice a další nábytek.

Autodíly
Prodejna autodílů a náhradních dílů pro veškeré běžné typy vozů. Prodejna Jankovcova 27, Praha 7.

Sedací soupravy
Špičkové kožené sedací soupravy italské značky Polo Divani. Pohovky nabízíme v 18 produktových řadách.

Účetnictví
Kompletní služby v oblasti zpracování a vedení účetnictví, daňové evidence, zpracování daňových přiznání.

CityBike Prague - půjčovna kol a tůry po Praze na kole
Různé druhy cyklovyjížděk po Praze. Individuální půčování kol - od jedné hodiny až po celý den. Příznivé ceny, on-line rezervace.

Jazyková škola Praha
Institut jazykového vzdělávání pořádá jazykové kurzy v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a ruštině. Jsme specialisté na jazykové kurzy pro firmy, kurzy v zahraničí, pomaturitní studium a tlumočení. Mimořádnou pozornost věnujeme kvalitě poskytovaných služeb a vztahům se zákazníky. Věříme v dlouhodobou spolupráci.

Norwit - Stavební stroje a technika

Společnost Norwit se specializuje na prodej, servis a pronájem malé stavební mechanizace a techniky. Dále nabízí diamantové nástroje a stroje, hutnicí techniku, pneumatické nářadí, elektrocentrály a čerpadla.

Transfer Energy - Prodej elektřiny
Služby v oblasti energetiky a správy budov. Transfer Energy obchoduje s elektrickou energií a zajišťuje dodávky pro koncové zákazníky. Dále posyktuje kompletní služby facility management.

Pravidelné i jednorázové úklidy pro firmy a domácnosti. Společnost Delta Servis s.r.o. nabízí úklidové služby již od roku 1991 a poskytuje tak služby na nejvyšší profesionální úrovni.
Mezi služby patří: mytí oken a výloh, čištěni koberců, mytí vysokotlakými čističi WAP, strojové čištění podlah, kompletní úklidy po malování a stavebních úpravách a další. V rámci úklidu domácnosti za Vás taktéž zajistíme praní a žehlení prádla, vyřešíme pravidelné pochůzky nebo pomůžeme s drobnými opravami v domácnosti.